Mu poeg magab lillas pidžaamas, sest ma olen feminist

Täna on 8. märts ja mu poeg magab lillas pidžaamas, sest ma olen feminist. Vaatan pidžaamat ja naeratan. Tal on sellega hea soe.

Seda mõeldes rüüpan kohvi ja hakkan töötegemise asemel lugema arvamusi – niimoodi üldiselt inimeste ja asutuste arvamusi -, sest ma olen feminist ja täna me streigime. Mida siis arvatakse 2017. aastal niinimetatud naisküsimusest?

Enne, kui ma üldse kuhugi kaugemale ja meeldivamani jõuan, jääb mu terav silm peatuma Bahovski ja Moora lugudele. Seejärel libisevad need sujuvalt Peetri põhikooli uudisele ja Monika Helme intervjuule ja muidugi ma pööritan silmi. Sest ma olen feminist ja mu nõudmised inimeste arvamusavalduste suhtes on väga kõrged.

Niivõrd, et isegi täna avaldatud EIGE uuring soolise võrdõiguslikkuse kasulikkusest majanduskasvule, tundub mulle mitte ainult aegunud ideaalide tagaajamisena vaid lausa vaenlasele argumentide andmisena. Ma märkan selliseid asju kohe, lennult, sest ma olen feminist. Kuigi seekord raske südamega. Uuringus lubatakse majanduskasvu ajal, mil peaks juba kõigile olema selge, millist ebavõrdsust, vaesust ja vägivalda (taas)toodab metsiku kapitalismi raames ihaldatud “majanduskasv”. Hõisatakse uutest töökohtadest ajal, mil on samuti selgelt välja joonistunud valitseva majandusmudeli tendents kärpida töötajate töötingimusi, -õigusi ning palku terves maailmas. Ja sellises kontekstis räägitakse soolisest võrdõiguslikkusest kui vahendist, et majandust kriisist päästa.

EIGE ei sea kordagi kahtluse alla majandusmudelit ennast ja see on suur probleem.

See taipamine häirib mind, ma ei taha EIGE-s kahelda, ent ometi teen seda. Sest ma olen feminist.

Ma märkan ka teisi asju. Näiteks seda, et põrandalt vaatab mulle just praegu vastu tolmurull. Aga ma ei jookse harja ja kühvli järele, sest ma olen feminist. Ja täna on kolmapäev. Meie siin koristame laupäeviti.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s