Mitte keegi ei taha, et neile räägitaks asjadest nii nagu nad on

Veebileht Edasi on selle poolest väga huvitav, et raha ei mainita seal praktiliselt kunagi. Kui seal poleks kaastööde autoritele mõeldud infot, et “Kaastöö edastamisel Edasile annab kaastöö autor Edasile tasuta üle kõik kaastööga seotud varalised õigused“, võiks arvata, et seal püüeldakse läbi startupinduse parema maailma pole. Sellepärast mu pilk sinna pidama jäigi. Kõik teised väljaanded lubavad sulle rääkida asjadest nii nagu nad on, kuid mitte keegi ei taha, et neile räägitaks asjadest nii nagu nad on. Edasi peatoimetaja on sellest aru saanud. Taipas enne kui teised, et Eesti inimene elab juba igatpidi jamas ja ta ei taha teada miks.

Nii avaldabki Edasi õpetusi ja lugusi, milles sisaldub rohkelt sõnu nagu aus ja vabadus, elu tunne ja positiivne, innovaatiline ja veinipudel. Samuti igapäevaelust tuttavaid lauseid nagu “Appi, ma olen erinev!” ja küsimusi “Kas liigne optimism on võimalik?”, millele tuleb kohe esimeses lauses ka kiire ja veebisisu arvestades ootamatu vastu: jah, on küll.

Peatoimetaja tuttava sõnul on aga “Edasi protaali näol tekkinud pärisreaalsus”. Tagasiside, mis ei tekita peatoimetajas küsimusi ega piinlikkust seoses sõnaga “pärisreaalsus”, vaid valmistab talle hoopis tohutut rõõmu. Sest “ajakirja üks eesmärk ongi peegeldada elu” (ja ta ei valeta, sest nad ei maksa kaasautoritele tehtud töö eest midagi) ja “aidata inimestel hakkama saada, enesetunnet parandada, maailma enda jaoks kokku panna” (kuigi, jah, välja arvatud kaastööde tegijad).

Edasil on suur võimalus saada üheks mu lemmikveebileheks.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s