Suurte küsimuste aeg

Suurte küsimuste esitamise jaoks pole kunagi päris sobiv, õige aeg. Ma tean seda. Nii et ma küsin neid ühel tavalisel päeval.

Kas sa kujutasid oma elu sellisena ette? Et just nii elad ja teed neid asju, mida teed? Et tunned ja mõtled nii?

Ja kui ei, siis millest sa mõtlesid-unistasid? Millist elu endale ette kujutasid?

Mida sa teeksid praegu, kui võiksid teha ükskõik mida või siis mitte midagi? Kas ja kui palju oleksid-teeksid teisiti? Või mis on sul rahulolutundest puudu, kui päris rahul pole….

Milline on su suurim avastus, õppetund siiani?

Mõtlen, miks ma seda küsin. Sinult ja temalt ja iseendalt. 

Leidmaks kinnitust veendumusele, et elu üllatab meid kõiki? Jah, vist küll. Et üldjuhul on me elus tunduvalt suuremaid, erilisemaid, ilusamaid hetki, kogemusi, inimesi, kui me noorematena unistadagi oskasime; ja me ei osanud unistada paremini, sest me ei tundnud iseennast üldse. Tõestamaks seeläbi kui võrratult põnev ja ilus ja pöörane on me kõigi teekond, ja et selle taipamiseks pole sugugi vaja kiratseda surivoodil. 

Ja samas, miks ma vajan taolisele isenesestmõistetavusele kinnitust?

Kui ma olen aus, üdini aus, siis siin peitub minu ühisosa leidmise vajadus. Püüd, tahe kontakteeruda teisega/teistega. Puudutada. Jagada seda imestust-imetlust iseenda, maailma ja elu suhtes. Jagada meie kogemusi, mis on sisimas väga sarnased ja seeläbi, sõnade abil, hinge avamise teel, me tunnemegi teineteise ära.

Küsin kindlasti selleks, et seista vastu uskumusele, nagu oleks inimestevahelised suhted alati kasu saamise eesmärgist kantud. Tõestada edukalt vastupidist. Sest ma ei küsi töö ega kirjanduse ega teaduse eesmärgil. Küsin isiklikust hinge huvist. Sinu ja sinu loo vastu, mis on ka minu lugu ja seega, räägib meist.

Ja ma tahan väga rääkida meist.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s