Kohtadest, kus oldi väga õnnelikud, ei mindagi kunagi päriselt ära

Kui mäed paistma hakkasid, teadsin kohe, et neid pole vaja paigast liigutada ega nende otsa ronida, neid vallutada, astutud jälgede, valatud higi ja pisaratega enda omaks teha, ning hingasin kergendatult. Need mäed olid osa minust. Mina olin (ka) mägi ja seega, üheaegselt nii tipus kui alles mäe all orus.

See taipamine tõi mulle pisarad silma. Ma ei arvanud, et mu hing ikka veel siin elab. Et ma ei läinudki kunagi ära. Kohtadest, kus oldi väga õnnelikud, ei mindagi kunagi päriselt ära.

Kui me kolm aastat tagasi esimest korda Granadasse sõitsime, rippus mägede kohal hiiglaslik, kuldne täiskuu. Ma ütlesin kohe, et see on hea enne; kuu on nii lähedal ainult siis, kui oleme tegemas midagi elumuutvat. Ja kaks aastat hiljem tõin ma metsikult karjudes siia ilma uue elu. Haiglaaknast vaatasid need praegu lumiste nõlvadega mäed sisse.

alhambra_granada_t1800154

Mägi, mäe, mäge.

Korraga on ta igal pool. Kõigepealt muidugi Tõnis Mägi. Tee oma töö ära ja astu samm tagasi, kirjutas Lao Tse aga Tõnis seda ei tea. Ja ma ei hakka siin kohal seda lugu rääkima, mis lõpeb enam-vähem nii, et ta oleks võinud olla minu isa.

Niisiis: mägi, mäe, mäge.

Täna on talvine pööripäev. Algab talv ja see on ka omamoodi mägi.

“Päike on seniidis kaugel lõunas, Kaljukitse pöörijoone kohal. Päev on lühike, Päike käib madalalt. Ometi on Kaljukits seotud meie elu mäetippudega, mäkketõusudega, saavutustega. Need pole kunagi isiklikud ja ootavad jagamist. /-/ Selleks, et saavutada kõige suuremat vaimset eesmärki tuleb ronida mäkke. Kui oled mäe tipus, siis näed sa panoraami. ,” kirjutab Anu Kallavus.

Ja seda lugedes meenus mulle, et Kristiina Raie ütles, et mu hing vajab elamiseks kõrgust ja avarust. Teisisõnu, mägesid.

Nii et ma siis peagi, lõpuks, ikkagi lähen sinna tagasi, kus ma olin niivõrd õnnelik.

One Comment Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s