Teadlik loomingulisus

On hetki, mil tunnen end täiesti kohal. Olen see valgus, mis mind ümbritseb ja see aeg, mis lainetab siinsamas. Olen see sära, mida kiirgavad puulehed ja mu lapse naeratus. See rahu, millega vaatavad mu silmad ta mänge. See ürgne teadmine, millega silitavad ja kallistavad teda mu käed, ning voolivad ta jaoks kakaokomme.

Noil hetkedel ei mõtle ma kordagi, et mu kirjutamine on katkenud tema pärast. Sest mu aeg on murtud miljoniks väikeseks tükiks, mis näppude vahelt kaovad teab kuhu, teab kuidas. Sest mu oma ruum on kahanenud olematuks. Sest ma vaatan peeglisse ja ei tunne ennast ära. Sest, sest, sest…

Noil hetkedel ma tean, et olen avaram, külluslikum, tänulikum, kui eales varem. Sest ma pole eales olnud niivõrd teadlik Elust.

Iseendast.

Oma kehast, hingest, valgusest.

Sinust ja temast. Meist ja maailmast.

Kõigest sellest, mis ümbritseb vaikselt intellektuaalset eksistentsi ja mida on sõnadesse raske panna.

Mul võttis aega taibata, et elu on loomingulisus. Teadlik loomingulisus. Kõik muu, ükskõik milline kunstiharu, tuleb siit, eluallikast (elukunst) ja on eraldi, üksikuna alati vähe, kärbumisohus, surelik.

Niikaua kui me seda ei mõista, jääb meie looming alati poolikuks.

***

 

20180520_102306(Ta oli nii meeldivalt üllatunud, kui ta joonistused üles riputasime. Need tantsisid tuule käes ja said justkui elu sisse. Päev hiljem hakkas sadama ja alles siis taipasin, et ta ei olnud uhke seepärast, et need pildid said üles riputatud, vaid talle meeldis mõte, et need pole veel päris valmis ja maailm tuleb talle appi. Vihm tõmbaski oma pehmete näppudega jooni laiemaks, sügavamaks, erilisemaks. Tema teadis, meie tõlgendasime. Kaks teost on juba päris valmis, teised ootavad veel loodusjõudude lisa.)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s