Kirjandusega rahu

Linn väsitab mind.

Liiga palju müra, liiga palju inimesi, liiga palju liiga üksteise küljes rippuvaid maju. Liiga palju kõike. Ma tean seda, kuid ikkagi ei oska ma ennast kaitsta ja see laine neelab mu alla.

Mu jalad on rasked, munasarjad pakitsevad uue kuu lävel, juukseid on ka liiga palju. Tänu hoogu läinud juuksurile on nad metsikult lokkis ja ma seon nad kulm kipras lohaka krunniga pealaele kinni.

Miks sa neid lahti ei jäta? Nii oleks palju ilusam.

C räägib ja räägib ja räägib.

Uus töökoht ei hooli oma töötajatest. Tal pole isegi arvutit ja selle sajandil on taoline ebaprofessionaalsus lubamatu. Ise veel feministlik organisatsioon. Ma noogutan ja püüan silmadega haarata kõike seda kunstlikku ilu, mida pakub me ümber kõrguv kohvik: maalid, keraamika, kujud, lambid, raamatud, puidust värvilised lauad, kõrge sissetulekuga kultuursed kliendid. Otsin, kuhu maanduda, pidepunkti, midagi, mis annaks tagasi mu rahu, kuid mu silme ees avanev pilt lainetab, ujub, vajub tükkideks ja ei moodustagi tervikut.

Ära ole nii ehmatunud näo ja olemisega! Kas pole ilus koht keset linna?

Inimesed näivad end tõepoolest mugavalt tundvat – mitte rahulikult, õndsalt, vaid just mugavalt -, kuid mina olen aina rohkem veendunud, et ma ei peaks metsast, kodust, teisenenud meeleseisunditest üldse enam ära käima.

Siis ma veel ei tea, et ostan sealt ainsa raamatu, mille poole mu käsi (sest keha teab) sirutus, ja raamatuid on seal sadu (Natalia Carrero sarnaneb välimuselt ja andekuselt Virginia Woolfiga, kuid midagi on tema stiilis ka Clarice Lispectorist ja kindlasti Miranda Julyst, “Yo misma, supongo” ja seda kõike praegu mõeldes tuleb tõdeda, et Carrero on hetke üks huvitavaim Hispaanias elav-töötav kirjanik).

Siis ma veel ei tea, et mõned tunnid hiljem loen üle pika aja üht raamatut silmad veekalkvel, hing äratundmisvalus.

Ja et ma sõlmin kirjandusega rahu.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s