Suur samm sissepoole

Ma istun siseõuel ja vaatan, kuidas E korvist pesupulki ükshaaval kivipõrandale viskab. Tema liigutused on rahulikud, täpsed; ta on täiesti keskendunud. Mul seevastu pole midagi muud teha, kui teda jälgida ja mõttelisi tähelepanekuid tema siin ja praegu avalduva Tõelise Mina kohta kirja panna. Dr. Shefali Tsabary oleks minuga väga rahul.

Taamal kihutab rong mööda ja vilistab. E tõstab oma väikese sõrme püsti ja ütleb: “Tsuhh-tsuhh”, ja jätkab pesupulkade ümbertõstmist. Nii et tema tähelepanu pole sugugi suunatud ainult pesupulkadele vaid on avatud ka kõigele muule, mis ümbruses aset leiab.

J õpetas taolist avatud tähelepanu seisundit oma teadveloleku kursusel. Meid täiskasvanuid, kes me seda ei oska, oli seal ligi nelikümmend, kuid ainult sellepärast, et rohkem sinna ruumi inimesi ei mahtunud.

E peatub korraks, tõstab pea, vaatab läbi seinte välisukse poole ja pöördub oma tegevuse juurde tagasi. Nüüd ta ilmselt tunnetas, et isa tuleb poest tagasi. E võib väga vabalt olla teadlikult aktiveeritud laps või lausa meisterhing, ja ometi ma imestan, kui sekund hiljem kostubki ukselukus võtmeklobinat.

Uurin E keha, ilmet, liigutusi nüüd veelgi terasemalt, sest kas teda ennast ei üllata see, mis just praegu juhtus, kuid tema asetab rahulikult oranži pulga puust pesupulga kõrvale enne kui püsti tõuseb ja isale vastu jookseb.

Nagu tavaliselt.

Nagu alati.

Ta tuleks otsekui teiselt planeedilt oma sügava rahu ja mitme elu tarkusega, ja võib-olla seetõttu on sellest keeruline rääkida (kuigi taimede keeles ju ometi saaks?). Minu keha hetk tagasi läbinud vaimustusvärin võbeleb seal aga endiselt, ja ma ei malda oodata, millal toimunut M-ga jagada.

Taoline teadlikkus, avatud tähelepanuvõime on E jaoks loomulik. Mina tegelen selle uuesti (tagasi) õppimisega, taasavastamisega taotuslikult. Ühel päeval saab sel viisil elu kogemine olema (jälle) ka minu jaoks loomupärane. Praegu ma olen alles Tõelise Mina poole teel.

Ja ma olen nii kaugel, et ainuüksi see avastus on juba suur samm sissepoole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s