Meie sisemuse groteskne peegeldus

Valus on maailma vaadata.

Väga valus.

Ja kui avanev pilt ongi meie sisemuse groteskne peegeldus… sest see, mis toimub meie sees, on varem või hiljem ka väljaspool näha… kui see on tõsi kasvõi osaliselt… kasvõi ainult sellest, mida tähendab meie igapäevane hirmpikkade tööpäevade järgi seatud perekondade elukorraldus… ja mida tähendavad meie teisi alavääristavad, rassistlikud, seksistlikud kommentaarid, siis olgem julged ja vaadakem läbi pisarate, raevu ja valu iseendale otsa… ja seejärel üksteisele. Sügavalt, lahtise südamega. Ja tunnistagem, et me oleme ka sellised. Mõneti, osaliselt, vahete-vahel või täielikult.

Me oleme ka sellised.

Selle iseendale teadvustamisest ja selle teadmisega leppimisest algab paranemine. Meie ja seega terve inimkonna paremaks muutumine. Sest kui me lepime meis (ja maailmas) leiduva julmuse, kurjuse, hoolimatuse, vägivallaga, saame hakata sellega tegelema ja tagajärjed on tunduvalt vähem destruktiivsed. Selle kõige eitamine ei tööta, pole kunagi töötanud.

Nii et iga kord, kui tahame öelda, teha, mõelda asju, mis võivad meie lastele, teistele inimestele, loomadele, lindudele, taimedele, meile endale põhjustada nii sügavaid hingehaavu kui need, mida näeme praegu USA piiril, siis oskame peatuda. Seisatada selles pimedas kohas, hinge tõmmata ja valida teise, tervema, õrnema, helgema tee.

Ja siis ehk, mõnede aastate pärast on maailma vaadata kergem. Tagatisi pole, kuid me võime proovida.

Armastus on võimas vastus. Alati.

(Fotod 2-aastasest tüdrukust, kellelt võõrad mehed võtsid pärast neid hetki ära ta ema. (©John Moore/Getty Images))

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s