Märkide lugemisoskus

Kõigepealt oli valge liblikas.

Me veetsime siseõuel aega nagu tavaliselt: A tukkus päikese käes, E riputas tolmulappe kuivama ning mina istusin pea kuklas ja jälgisin valgete pilvepallide kerget triivimist. Hommikune uudis hõljus sarnaselt mitme universumi, mitme elu vahel. Ta juba oli siin ja samas ei olnud ka. Tõsiasi oli teada, ent tundeid, mõtteid oli raske määratleda, paika panna, sest kõik näis sama, kuigi kõik oli juba jäädavalt muutunud. Seepärast ma pilvi nii ennastunustavalt vaatlesingi. Nagu šamaan. Neis peitub alati mingi teadmine, muster, tarkus.

Sel hetkel ilmuski valge liblikas. See oli erakordne, sest meie praeguses majas, mis asub keset linna, pole liblikaid kunagi näha. Ta tuli otsejoones minu poole, puudutas mu õlga, kaks korda, tiirutas üles-alla, joonistas õhku lõputuse märke. A tõstis pilgu ja võttis jahiasendi, E kiljatas rõõmsalt, sama rõõmsalt kui mina, enne kui valge ime ära kadus. Ma teadsin kohe, et see on märk. Ma ütlesin seda ka E-le ja A-le, et see on hea märk, sest valge on taevajumalanna värv.

Päev hiljem tuli järgmine.

E mu kõrval veel magas ja nii jäin aknast lihtsalt välja vaatama. Vaikselt, mõeldes sellele, et tunnen end samaaegselt üllatunult ja imetabaselt kindlalt, kergelt ja tugevalt. Korraga istus teisele poole akent priske varblane ja ka see oli erakordne, sest kuigi siin on varblasi miljoneid, pole ma ühtegi meie teise korruse magamistoa aknal veel näinud. Ta istus seal tükk aega. Ma naeratasin vaikselt, sest tundsin ära olulise märgi.

Kõik siin majas on korraga elus, teadmisi, infot täis.

Kaktusel hakkas selle aasta pööripäeval lausa kaks õit õitsema, ning meie tõlvlehik, kellele me pole suutnud viimase kolme aasta jooksul leida õiget kohta, hakkas lõpuks samuti elama. Tema uhke valge õis on kohe-kohe õide puhkemas.

Ja kui ma täna alla kööki tulin, leidsin aknalaualt hõbehalli linnusule. Seisatasin, sulg käes, päris pikalt. E tiris mu öösärgi saba ja A hõõrus end vastu mu paljaid sääri ning korraga ma teadsin, et kõik on hästi.

Kõik on täpselt nii nagu olema peab.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s