Alkeemiku valem

Olen teadlikult ja aina enam ekraanidest eemal. Tagasi keha, looduse, sisemise, iidse tarkuse juures.
On imeline aeg.
On imede aeg.
Sügavasse pimedusse astumine, surm, seejärel uuestisünd. Ja valgus. Palju valgust, selgelt nägemist, tunnetamist, kuulamist.
Ma ei teadnud, et emadus(ed) (mitmuses, sest iga uus laps on uutmoodi emadus) on võimas transendentaalne kogemus. Spirituaalne avanemine. Iidse tarkuse mäletamine. Metsikuse ausse tõstmise protsess.
Mitte ükski päev ega öö pole sama.
Mitte ühelgi päeval ega ööl pole mina enam endine.
Sügavad elutõed, mis avanevad igapäevases intiimses elus, teevad mind sageli sõnatuks, sunnivad peatuma. Olen end alati identifitseerinud läbi sõna, nüüd teen seda peamiselt läbi vaikuse. Sest see olen ka mina.
Vaikus.
Sõnatus.
Suhtlus läbi keha, häälte, häälitsuste.
Sest minu, meis kõigis, on kõik. Me oleme palju suuremad, võimsamad, eredamad olendid kui meile eales on suudetud selgeks teha. Taibata seda on suur kingitus, ja pärast seda taipamist pole võimalik elada tavapärast, ootuspärast elu. Teemad, mis kerkivad, mida uudishimu ja õrnusega uurida, millel lasta enda ees lahti rulluda, end avada, millega süviti tegeleda, on sageli teises, tavarütmis elavate inimeste jaoks “väikesed” või kauged või võõrad. Igal juhul miski, millele mitte üle kahe sekundi või ühe õhtusöögi kulutada, ja sedagi selleks, et öelda “vahet pole”, “pole hullu” ja “elu on selline”.
Mina aga olen alkeemik.
Kui leian pealtnäha tavapärase, siis tegelen, töötlen seda, teen käsitööd kuni ka tavalisest kivist saab kuld. Selline on alkeemiku valem. Leida tarkus, see tugevus, mis aitab rahulikumalt, õrnemalt, armastusega elada; teiste elusolenditega suhelda.
Nii suure tähelepanu ja teadlikkusega pole ma eales varem elanud.
Ja ma pole eales varem olnud nii rahulik, vaimustunud Elust kui täna, siin ja praegu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s