Hispaania karantiinipäevik 2

(11 178 kinnitatud juhtumit, 491 surma)

Miski pole see, millena see pealiskaudsel vaatlusel näib. Mitte miski.

Lapsed ei tohi õue jooksma minna ega mänguparki mängima ega kooli, kuid meil on lubatud sõita kodust tööle ja töölt koju. Kui sul on töö, mis on eriolukorras asendamatu, siis saab sinust kangelane. Lapsed joonistavad vikerkaari ja kell 22 aplodeeritakse sulle suurlinna korterelamute rõdudelt tänutäheks. Kui sul on aga töö, millest sa ei saa loobuda isegi viiruse korral, sest sind lastakse muidu lahti, sest sul pole tugivõrgustiku, mille abil edasi elada, sest maailmalõpp oli sinu jaoks juba ammu käes, siis on asi teine. Sulle ei plaksuta keegi.

Millised tööd on praeguses ühiskonnas eluks hädavajalikud? Milleta, kelleta poleks elu?

Meid palutakse, kästakse, sunnitakse koju jääma. See on mõeldav, kui sul on kodu. Kui sul on vägivallavaba kodu, kus vana tuttava maailma kokku varisemist pealt vaadata.

Paljudel meist on turvalised kodud? Kodud, kus ei karjuta, ei solvata, ei lööda? Kodud, kus sind kuulatakse, kus hoitakse õrnalt su hirmu, su valu, su teadmatust? Kodud, kus öeldakse sulle sajal erineval viisil, et sa oled tähtis, et sind armastatakse, et sa oled imeline?

Meil ei lubata oma sõpru ja vanemaid musitada, kallistada, neile kätt anda. Silmast silma rääkimine on eriti ohtlik. Nii me lappame sotsiaalmeediat, vajutame Whatsappis saadetud linkidele, kuulame häälsõnumeid, loeme palavikuliselt uudiseid, mis muutuvad iga tunniga aina mustemaks, ähvardavamaks. Jätame rohkelt psühholoogilisi, geograafilisi ja käitumuslikke digijälgi. Meie emotsioonid käivad üles ja alla, nendega mängitakse kergelt, liiga kergelt. Sest me tahame aidata, toeks olla, kuuluda. Tahame kangelastegusid teha, elada suurel ajal. Ja suur aeg on käes.

Millal jõuab Hispaaniasse Lõuna-Koreas ja Hiinas juba kasutusele võetud sotsiaalse tervisekontrolli app? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One Comment Add yours

  1. taimi78 ütles:

    Nii tore pilt. Tore paevik, siin asjad samamoodi. Armageddon on teel…

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s