Hispaania karantiinipäevik 6

(24 926 kinnitatud juhtumit, 1326 surma)

“Issi, kas sa oled vihane?”

“Hmh…”

Me istume Erikuga köögilaua taga samal ajal kui Javier valab endale hommikukohvi. Selja tagant näeb ta oma sassis juuksepahmaka ja vana pidžaamaga välja nagu kuivand mänd.

“Miks sa vihane oled?” uurib Erik siira uudishimuga.

Sest meie uue kodu ostu-müügilepingu allakirjutamine lükati edasi teadmata ajaks majaomaniku juba kolmandat päeva kestva palaviku tõttu. Sest me ei saa praeguses olukorras midagi muud teha kui usaldada universumit ja see teeb kõigepealt vihaseks, alles pärast rahulikuks. Sest plaanid, unistused, visioonid lükkuvad edasi. Sest me oleme kodus kinni ja loodusest niivõrd kaugel. Sest me taipame, mis on oluline ja mis mitte, ja et sellel viimasel on liiga suur kaal me elus. Sest terviseministril on selline nägu peas, et tal pole aimugi, mismoodi selle kõigega toime tulla ja seda oli arvata. Sest kõik see, mis oli, seda enam ei ole.

“Koroonaviirus,” ühmab tusane Javier ja istub aurava tassiga laua äärde. Männiga sarnasus ei kao üllataval kombel isegi otsevaates.

“Sa oled vihane koroonaviiruse peale?”

Erik on siiralt imestunud. Ja ka pisut pettunud, sest lisaks käte laiutamisele manab ta minu poole vaadates näole issake-milliste-asjade-peale-mu-isa-vihastab ilme. Sel hetkel näen selgelt, milline teismeline temast saab ja… Jõudu meile!

Õues sajab vihma. Müristab, lööb välku.

Kas vihm mõjub kuidagi viirusele? Kui sajab mitu päeva järjest ja kõvasti, kas see uhub viiruse ära?

Erik küsib, kust see välgumüra tuleb. Räägin talle õhumasside kokku põrkamisest ja pilvedest ja elektrist. Erik tahab aina rohkem teada ja nii ma räägin talle ka sellest, et kui müristab ja välku lööb, siis vanapagan silku sööb.

“Eestis on selline vanarahva ütlus, et kui müristab ja välku lööb, siis vanapagan silku sööb,” selgitan Javierile samuti, kellel jääb mu sõnade peale kohvitass poolel teel suhu seisma.

Parajalt pikk mõttepaus.

“Ja mis selle rahvaütluse tarkus on?”

“Mul pole õrna aimugi.”

“Et tormiga ärge kalale minge?”

Ma olen sõnatu. Ma arvasin, et neis sõnades pole tarkust ollagi, kuid Javieri tõlgenduses on iva. Ja kui need sellest just räägivadki?

Värske, kordamisest prii pilk näeb seda, mida kõik teisedki, kuid mõtleb nähtust täiesti uut moodi. See on looming, see on innovatsioon. Tuttavlikkus teeb meid pimedaks samamoodi nagu rutiin muudab meid kiiresti kiskjatele kergeks saagiks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One Comment Add yours

  1. taimi78 ütles:

    Vordlemine manniga…😁

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s