Murtud südame energia

(124 736 kinnitatud juhtumit, 11 744 surma)

Ma olen hakanud päevi tunnetama. Ma ei ütle enam, oh, juba on laupäev, sest see ei ütle midagi. Selle asemel kuulan hommikul oma hinge-keha, loen loodusmärke, ja päev saab mäeenergiaga või hoopis emakaenergiaga päevaks. See on kõnekam, ehedam, ausam viis ajavees voolamiseks. Sellises nimetamises on vägi.

Täna on õhus murtud südame energia. Tunnete?

Lein. Kollektiivne ja isiklik. Koos, eraldi, segamini. Sõnades teda veel pole, ent ta on materiaalsetele vormidele juba väga lähedal, kodudes peituvate kehade sees ja ümber. Mul valutavad reied ja alaselg, mu kael on pinges. Aeg näib rippuvat õhus, tervenisti seiskunud. Nagu poleks meil mitte kuhugi minna ega mitte midagi tõeliselt tähtsat, eluks hädavajalikku teha.

Millised on ühiskonnas eluks hädavajalikud tööd ja tegemised? Põllundus, et süüa oleks ja transport, et see jõuaks inimesteni; tervete ja haigete eest hoolitsemine; koristamine. Tuleb välja, et kõik muu on mäng. Kas see taipamine toetab meie valikuid? Kas meie otsused löövad universumi energiaväljal helendama? 

Sügav kurbus liigub kõhuõõnes. Ma ei tea täpselt miks või kelle pärast. Mu enda ja meie kõigi pärast, ilmselt. Tunnetatud energia on täis väsimust, haavatavust, jõuetust, sest meil saab aeg otsa, et… päästa kedagi/midagi? Olla veel natuke aega siin selles, mis on suremas? Tunda, katsuda, imetleda kõike koos ja eraldi, viimast korda, hästi lähedalt enne kui jätame hüvasti?

Üleminekurituaal vajab vaikust, rahulikku rütmi, teadlikkust, et valmistuda surmaks.

Surmaks ja eesootavateks eludeks.

Ma kirjutan surmast ja samal ajal jooksevad Erik ja Milo allkorrusel. Nad naeravad laginal. Meie igapäevane elu pole muutunud. Me oleme priviligeeritud. Mitte ainult materiaalse ja füüsilise heaolu tõttu vaid tänu tehtud sisetööle, mis lubab meil maailma õudusi ja imesid vaadelda sarnase õrna uudishimuga. 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s