Lapsed. Lapsed. Kus on lapsed?

(172 541 kinnitatud juhtumit, 18 056 surma)

Lapsed. Lapsed. Kus on lapsed, ma küsin, kes ma just jätsin ebaõigluse vastu protesteeriva Eriku tuppa ja astun vihmajärgselt märjale tänavale. Tuul hoiatas meid tormi eest kaks õhtut järjest. Puhus tugevasti, puhus lõunast, et me teaksime ettevalmistusi teha, meeled, kehad valmis panna. Loodus hoiatab alati ette.

Eilse kella kaheksase aplausi ajal vedasime kõik ninaga õhku nagu loomad. Eristasime merehõngu, meresoola, isegi kala lõhna. Erik, Manuela ja Noelia jooksid tühjal tänaval, autode vahel ringiratast. Ikka uuesti ja uuesti, seljas pidžaamad, palja jala otsa lükatud tossud. Mängisid kulli, ralliautosid, tondi eest põgenemist. Nad kilkasid, naersid, olid Elu ise.

Nad rikkusid kõiki reegleid, ja võib-olla isegi seadusi.

Rosa ja Pepe jälgisid oma lahtistest akendest seda kõike pisut ärevalt. Aga me meeldime neile nii et nad naersid koos meiega. Me kõik naersime väliselt ja nutsime sisimas, sest vabaduse kaotus andis ennast laste rõõmu vaadates teravalt tunda. Kõigepealt nahal. Siis ninasõõrmetes. Lõpuks otse südames.

Lapsed. Lapsed. Kus on lapsed, ma küsin, kes ma viskan paberprügi ära sinisesse prügikonteinerisse ja jalutan kodust kaugemale. Tühja keskkooli ees, kus viimasel ajal hakati koolikella asemel panema klassikalist muusikat, on lilled õitsema hakanud. Kevad. Silitan kooliaia suurte puude oksi, puudutan nende lehti. Külmavärinad käivad üle ihu, kui tervitan maailma ja vaatan juhiste saamiseks pilvi. Juba mitu päeva järjest moodustavad nad järjekindlalt erinevaid tiivakujusid.

Kõrgem visioon. Transformatsioon. Ära jää detailidesse kinni!

Kas see, et lastel pole mitte mingisugust sõnaõigust ega liikumisvabadust – eriti selgelt nähtav ja tuntav praeguses olukorras – on detail või kõrgem visioon?

Kas see, et lapsi lükatakse-tõmmatakse-liigutatakse-meelitatakse-sunnitakse tegema alati seda, mida täiskasvanud tahavad, mis on neile mugavam, on detail või suurem teema?

Kas see, et lapsi sunnitakse isegi erakordsel ajal õppima kodus asju, mis neid mitte kuidagi erakordseks ajaks ette ei valmista, on detail või sügavam nägemus?

Aga siis me tahame õnnelikke, hingetarku, häid inimesi enda kõrvale, oma eludesse. Meile meeldivad iseseisvad, enesekindlad inimesed. Me imetleme liidreid, eestvedajaid, isemõtlejaid, mitte orje…

Lapsed. Lapsed. Kus on lapsed, küsin ma, kes ma arvan, et koroonaviirus on heatahtlik viirus, sest lapsed on puutumata, terved. Sest nende jaoks on see üks suur aevastus. Surevad teised. Surevad peamiselt vanemad, need, kel terve see elu juba selja taga.

Ja see pole juhuslik.

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s