Füüsiline valu

Olen laupäevast saadik hambavaluga maas. Teisenenud meeleseisund. Ma olin unustanud, kuidas füüsilise valu kõrval kaob tajudest koheselt kõik muu. Sündmuste hingeline, energeetiline mõõde. Oled tõesti ainult siin ja praegu. Terav valu ja soov, et see ruttu kaoks.

Nüüd on juba mul palju parem. Vana hamba valu on pehmem, tuikav, tukslev. Nagu elurütm, mis ei lakka eal. Milol tuleb samal ajal uus hammas. Ja tuleb samuti kerge valu ja nutuga nii et täna öösel ärkasime kõik, et teda kordamööda kussutada.

Pühapäeval kaotasin oma telefoni nii et ka suhtlemine on kolinud teisele tasandile. Merkuur on mu sünnikaardis retrograadis. Seega, mõistetav.

Homme algab Akashi kroonikate eel-meistri kursus, mis tähendab sammukest sügavamale, edasi, sissepoole. Olen tänu valule kehas väga kohal, ja ainult õhtuste koerte jalutamiskäikude ajal toovad taevased maalid imelisi pilte ja sõnumeid teistelt tasanditelt.

Esmaspäeval tõmmatakse mul hammas välja. Mõne vana süsteemi, mustri, patrooni surma materialiseerumine rakutasandil. Teine tehakse korda, päästetakse kaariese käest.

“Väike operatsioon,” ütles pisike, kiiresti rääkiv arst, ent kolm-neli päeva ei tohi kummardada ega pingutada. Mul on kaks väikest last ja puudub lähedalasuv tugivõrgustik. See kõik – emadus, igapäevane elu alalhoidmine, hingetöö – on keeruline vahel.

Õnneks on Javieril töökoht, kus lubatakse võtta pereliikmete eest hoolitsemiseks palgaga päevi. Oleme süsteemis ja süsteemist väljas. Nagu me kõik. Vähemalt osaliselt. Ja see on hetkel piisav.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s