Taimede sügav tarkus

Ravimtaimed on elusolendid. Iidsed pühadused.

Nad teavad täpselt, mille jaoks nad Maale tulid. Milleks nad loodi.

Nad ei suru end peale. Nad ei hirmuta sind läbi autoriteedi ja ekspertide sõnade. Nad ei paku end manipuleerivate reklaamivõtetega.

Nad seisavad vaikides, väärikalt meie kõrval, meie ümber. Nende kõne voolab sametiselt, sosinal. Nad ootavad, et sa kuuleksid nende kutset.

Me oleme hüpnotiseeritud ja me ei kuule neid. Me isegi ei tunne nende nimesid enam.

Me ei mäleta nende keelt. Ei mäleta nendega suhte loomise kunsti, mis vajab rituaale, vajab pühalikkust. Suhtume neisse samamoodi nagu suhtume elututesse, sünteetilistesse ravimitesse, mis võtavad ära sümptomid, löövad pealispinna läikima nagu oleks meie keha kohvilaud. Ent sügavale meieni ei jõua. Nad ei näe meid kogu meie ilus ja hingesuuruses. Ei näe ega võta arvesse.

Ravimtaimed on elusolendid, nagu sina ja mina. Nagu on seda meie kehad.

Meid seovad lõputud suhteniidid, nähtavad ja nähtamatud. Taimedega tuleb suhtesse astuda. Tuleb suhet luua, hoida, rikastada iga päev, iga hetk.

Suhe on kahepoolne asi. See on õrnuse, tarkuse ja rahu väli.

Suhe on sinu armastuse keel.

Sinu ülesanne on olla avatud, et kuulata, tunnetada ja näha taimi südamega. Näha kaugemale, sügavamale. Mõistuse külmast kategooriate ja eelarvamusterohkest keelest läbi. Nagu teed seda intiimses sõpruses või armastajaga.

Austa ja imetle taimede aeglasemat rütmi, vaiksemat häält ja sügavat teadlikkust.

Esimese asjana saad teada, et sümptomid on vaid vihjed. Kes tahab tõesti terveneda, peab tegema ka omapoolse sisemise, hingetöö. Taimed austavad sind ja sinu vaba tahet. Nad ei tee midagi ilma sinupoolse loata ja osaluseta. Sinu keha, hinge ja vaimu kindla otsuseta terveneda. Või mitte.

Ravimtaimede mõju ulatub juurteni välja. Sinu kosmiliste ja maiste juurteni. Ta räägib sinu esivanematega ja tervendab kogu su suguvõsa.

Nad vastavad vaid neile, kes sügavas hinges austavad seda erilist, vägevat sidet, mis tekib ühe taime tarkuse ja teadvuse ning inimolendi biovälja vahel.

Nad toetavad, toidavad, tervendavad orgaanilist, siinse elu seadusi mõistvat ja austavat maailma. Nendes tukslev kõrgem teadvusväli on seetõttu targalt kaitstud surmakultuuri hoolimatu, kärsitu ja masinliku mõju eest.

Nad ei ava oma aardeid neile, kes nende väärtust ja väärikust ei hinda. Kes ei vaata taimi, kogu loodust kui oma esimest Ema.

Ema, kes andis sulle elu. Kes hoidis, kaitses ja toitis sind, et sa saaksid jõuda siia, kus oled praegu.

Kui on keegi, või lausa kogu süsteem, mis paneb küsimärgi alla selle väe, armastuse ja tarkuse, mida pakub lahkelt ja otsatult Emake Maa…, siis ära süüdista pettunult Maaema, kelle kehast sa tuled ja kuhu tagasi lähed. Kelle keel on su tõeline esimene emakeel. Sa tunned seda, sa räägid ja tead seda iga oma rakuga. Sa lihtsalt ei mäleta enam.

Parem uuri täpsemalt selle süsteemi eesmärke, vahendeid ja tagajärgi.

Aga kunagi pole hilja. Ema ootab oma lapsi alati tagasi. Kui pole see selles elus, mil pöördud ta rüppe tagasi, siis ehk järgmises.

Ja ka see on sinu vaba valik.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s