Raamatud

“Eesti veri”

kaas-eesti-veri

“See on tegelikult üsna tavaline, loomulik kiusatus astuda oma elust kõrvale, rongilt maha. Teha väike paus, vaheaeg, eemalduda tuttavast, omaks saanud värvidest, puudutustest, mürast – ja puhata. Lihtsalt puhata. Omaenda elust. Seda tunnevad aeg-ajalt paljud, kui mitte me kõik. Minu meelest peaksime neil teemadel rohkem rääkima, sest nii tunneb too anonüümne müüjanna, see kuulus saatejuht ja kohe päris kindlasti su endised kooliõed ja nende mehed. Ainult et mina täitsin oma soovi, andsin kiusatusele järele…” 

 

“Tere Anna Maria,

Tahtsin lihtsalt öelda, et mulle sattus kiirvisiidil Eestisse raamatupoes näppu “Eesti Veri” ja mind kohe väga kõnetab! Natuke on veel lõpuni lugeda, aga Aitäh!” (Lugeja S)

Blogis kõik lõigud “Eesti veri” sildi alt

Blogija Marca raamatust

Lihtsameelne flanöös raamatust ja Pino loost

Blogija Mae romaanist “Eesti veri”

Goodreadsi arvustused

Tutvu sisuga!

1.peatükk ajakirjas Looming (august, 2016)

Jüri Pino lugu endast ja siis natuke minust ja veidi ka raamatust

♥♥♥

Tõlketöö: Milena Busquetsi romaani “Ka see läheb mööda” katkendid Kuku raadios. 2015. aasta Hispaania best-seller.

♥♥♥

“Kes kardab Aafrikat?” 2. osa

kes-kardab-aafrikat2_kaas-220x310.jpg

Ma ei arvanud, et siia naasen. Eksootikat sai ühel hetkel minu jaoks liiga palju ja ma põgenesin tagasi Euroopasse. Aga siin ma olen, jälle Aafrikas, kuus aastat hiljem. Üksinda, vanemana, eneseiroonilisemana ja mitte ajakirjanikuna, vaid hoopis valimisvaatlejana. Tulin uuesti, et otsida lepitust, sest vajasin oma Uganda-loole teistsugust lõppu.
Ja ma leidsin selle.
Siin raamatus põimuvad uued kogemused ja tunded mälestustega mägigorilladest, luulegrupis osalemisest, jalgsisafarist ja kohatud ugandalastest. Kuus aastat võib tunduda palju, kuid üsna pea selgub, et see on vaid tilk ajaookeanis.

Berit Renseri arvustus Müürilehes

Blogija Mae raamatust: “Poliitilisest olukorrast märksa enam köitis mind autori varajane rasedus, mida Ugandas olles kiivalt varjas. Ja kuna meil Eestis, vähemalt hetkeseisuga, teist nii meisterlikku naiseks olemisest kirjutajat ei leidu, siis ma siiralt loodan, et see teemaliin leiab kord kajastamist mõnes järgmises romaanis.

Kuula raamatut: järjejutt Kuku raadios või siin

“See oli kui noahoop mu rinda, otse kaitseta hinge sügavusse…”

Brittide üle ei tohi mitte keegi naerda…

Goodreadsi arvustused

Lõike raamatust Petrone Prindi lehelt

Varem ilmunud

kes_kardab_aafrikat-220x320

Kes kardab Aafrikat? Raamatu autor igatahes mitte! Tema teravast sulest on ilmunud jõuline, ühiskonnakriitiline, ent samas ka tundlik ning emotsionaalne ilukirjanduslik teos, mis viib lugeja endaga kaasa rännakule Ugandasse – maale, kus lokkab vaesus ja poliitiline korruptsioon, kus tugevalt sissejuurdunud traditsioonid võivad varjutada kaine mõistuse, kus ühiskondlik hukkamõist on kerge tulema ja kus keegi ei taha tegelikult teada, mida sellest kõigest arvab üks valgenahaline naisterahvas, kes on tööle tulnud kohalikku päevalehte.

Kuula raamatut: järjejutt Kuku raadios

“Kes kardab Aafrikat?” 1. osa (2011, Petrone Print)

minu_hispaania_uus-220x322

Minugagi juhtus nagu muinaslugudes ikka: läksin otsima maailma ja leidsin enda. Armusin küll ka, kuid armastus pole muud kui mootor. Esiti oli muidugi raske: läbikukkunud katsed oma kirjutisi avaldada, baaridaami ja tantsija tööst saadud sandikopikad, mis näljast ikkagi ei päästnud, tajumine, et oled võõras, ja selle teadmisega leppimine. Lisaks kleebib su päritolumaa, su välimus ja aktsent sulle kohalike silmis kõikvõimalikke kahtlusi külge. Ega’s midagi! Pead hakkama ennast, oma identiteeti otsast peale ehitama.

“Minu Hispaania” (2008, Petrone Print)

4 Comments Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s