Minust

Üks vanemaks saamise eeliseid on see, et praegune hetk saab mälust olulisemaks. Hoolitsen teadlikult oma keha, hinge ja meelte eest. Selleks et luua, panustada kogukonda, uurin ja katsetan, olen teadlikult avatud, valmis. Tunnetan. Uurin nähtamatu maailma erinevaid tasandeid. Loen rohkem, kui kirjutan. Kuulan tähelepanelikumalt ja räägin vähem. Elan looduses ümbritsetud elust. Vaatlen, kuulatan, olen kohal. Aeglustan elurütme. Pööran pilgu keha(de)le, aladele, teooriatele, süsteemidele, millest tean vähe või üldse mitte midagi.

See on uus hingamine, uus elu.

Tänu teadlikule sisetööle on mu maailmas olemise-suhtlemise-elamise viis saanud hoopis teised värvid ja pilgu. Kõik on selgem, puhtam, avaram. Elusam. Ilusam. Isegi siis, kui on valus. Väga valus.

Huvitavaimad vahendid, mille olen selle tee käimisel avastanud, on Akaši Kroonikad, töö kollektiivse traumaga ning Processwork ehk protsessile suunatud psühholoogia. Teisisõnu, inimkogemuse sõlmpunktide, üleminekuperioodide ning teiste elusaladuste avastamise (alal)hoidmiskunst ja alkeemia. Nii individuaalsel kui grupi ja inimkonna tasemel laiemalt. Kuigi paremat õpetajat kui teadlik emadus on inimkogemuse ja ühiskondliku elukorralduse mõistmisel raske leida.

Sellest sündis ka virtuaalse ja füüsilise pühakoja Valgusemad projekt.

Hispaaniakeelses maailmas teeb oma esimese samme alternatiivne projekt naistele, kes soovivad oma emaduskogemust elada kui teadlikkuse avardusmisprotsessi, kui Mesitriteed: Maternidad Luminosa.

Kui soovid ennast näha selgemini, mõista sinus toimuvat sügavuti, siis palun kirjuta mulle. Loen, kuulan sind siira huviga: annamaria.penu@gmail.com

Seni loe pikemalt Sirbist mu praeguse mõtte- ja elutee kohta ja siit armastusest.

Autor Instagramis.

© Anna-Maria Penu

Kõik selle blogi materjalid on autorikaitse objektid ja nende mistahes vormis kasutamine/levitamine ilma autori otsese loata on keelatud. Soovid neid kasutada, siis võta minuga ühendust. Alles seejärel võid neid vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s